עיקור – סטריליזציה במרפאת ADent

מתן טיפול שיניים למטופלים דורש מילוי קפדני של כל הדרישות הקשורות לכללי תברואה והיגיינה. במרפאת ADent מייחסים לנושא הזה חשיבות רבה. לכן אתם יכולים להיות בטוחים שרופאים שלנו משתמשים רק במכשירים סטריליים שעברו ניקוי מיוחד. המכשור של המרפאה עונה לתקני הבטיחות, בהתאם לדרישות משרד הבריאות הישראלי. לפי דעתנו חשוב שתכירו את כל התהליך.

היתרונות שלנו

מהי מטרת העיקור?

חיידקים, נגיפים מסוכנים וחומרים רעילים יכולים לחדור לגוף האדם דרך חלל הפה. על מנת להבטיח הגנת המטופלים והצוות של המרפאה בפני דלקות ונגיפים מתבצע עיקור מכשירים. זיהומים מתפשטים בדרכים שונות: ממטופל למטופל, מאנשי צוות למטופל, ממטופל לאנשי צוות. כדי למנוע הדבקות הגדרנו סדר פעולות סטנדרטי שאנו פועלים לפיו ללא יוצא מן הכלל. זהו צעד הכרחי, כי כל מטופל עלול להיות נשא פוטנציאלי של זיהום. אבל אתם לא צריכים לדאוג: במרפאתנו נמצא כל הציוד וחומרי החיטוי הנדרשים לעיקור.

עיקור: השלבים העיקריים

  • חיטוי. זהו השלב הראשוני בו המכשור עובר שני סוגים של ניקוי בבת אחת - ידני ואוטומטי. שיטת החיטוי תלויה בסוג המכשירים ובחומרים מהם הם מיוצרים.
  • ניקוי טרום עיקור. נעשה לצורך סילוק עקבות של תמיסת חיטוי וזיהומים. שיטת הניקוי נבחרת בהתאם לסוגי המכשור ומרקמם.
  • אריזה. לשם כך נעשה שימוש במכונת אריזה ושקיות איטום עצמי. לשקיות אריזה תכונות ייחודיות רבות. לדוגמא, צד אחד עשוי מנייר ממברנה, והשני - מסרט שקוף. כך במהלך שימוש במכשיר אוטוקלב הקיטור החם יוצא דרך החורים שנאטמים לאחר הייבוש.
  • עיקור באוטוקלב. השימוש במכשיר הזה מבטיח סטריליות של 100%.
  • רישום תאריך ושעה של העיקור.
  • אחסון בתנאים שתוכננו במיוחד.

עיקור של מכשור דנטלי מתבצע בשיטות פיזיות או כימיות. שיטות פיזיות כוללות עיקור עם אוויר חם (חום יבש) ועיקור עם קיטור בלחץ גבוה (חום לח), כשהטמפרטורה של אדי המים עולה ביחס ישיר ללחץ. עיקור בשיטות כימיות מתבצע בעזרת חומרים מחטים ואנטיספטיים. הפסולת מאוחסנת במיכלים מיוחדים סגורים היטב. המיכלים מועברים לטיפול של צוות מיוחד לצורך שריפה.

תכונות העיקור

אנו משתמשים בשיטות עיקור שונות. לדוגמא, בשיטות פיזיות, מה שאומר שהמכשור עובר ניקוי בעזרת קיטור חם בלחץ או אוויר חם. לשם כך יש במרפאת ADent את כל הציוד הנדרש. לצורך העיקור בשיטות כימיות אנחנו משתמשים בחומרים מחטים ואנטיספטיים. את כל הפסולת מאחסנים במיכלים נאטמים מיוחדים. פינוי של הפסולת מתבצע בעוד מועד.

בשלב פתיחת המרפאה השקענו אמצעים רבים בציוד לעיקור. זו בהחלט הייתה החלטה נבונה וכדאית מכיוון שביטחון המטופלים והצוות חשוב לנו מעל הכל. מחלות רבות עוברות דרך רוק ודם, אשר מגע עם הנוזלים הביולוגיים האלה זה חלק מהעבודה שלנו. אבל אנחנו רגועים לחלוטין מכיוון שאנחנו יודעים בוודאות שהמטופלים שלנו מוגנים. חשוב לדעת שהחומרים המתכלים לא עוברים עיקור מכיוון שהם מיועדים לשימוש חד פעמי.

לאחר ביקור של כל מטופל חדר טיפולים עובר ניקוי יסודי כולל שולחנות, ציוד, מנורות וכל המכשור. לצורך הניקוי משתמשים בתמיסת חיטוי שמתייבשת מהר. לפני החיטוי מפנים מהחדר את כל הפסולת והמכשור שהיה בשימוש. כך שאתם יכולים להיות לגמרי רגועים לגבי הביטחון שלכם כי אנחנו נוקטים בצעדים מאד רציניים בכדי לשמור עליו. עמידה מלאה בכללי תברואה והיגיינה מבטלת את הסבירות למחלות זיהומיות.